Берое отново не успя да победи в Първа лига

Отборът на Берое записа трето поредно равенство от началото на новия сезон в Първа професионална лига. В мач от третия кръг "зелено-белите" завършиха 1:1 при домакинството си на Пирин Благоевград.

Гостите изненадващо откриха резултата в 18-ата минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Юлиян Ненов подаде триково към Дани Младенов, който от своя страна пусна успореден пас на голлинията, където останалият непокрит Димитър Благов безпроблено вкара за 0:1.

Отговорът на Берое обаче не закъсня и само седем минути по-късно резултатът бе изравнен, като и това попадение падна след статично положение. Боби Цонев центрира отлично в наказателното поле, където Мартин Райнов се изивиси над отбраната на Пирин и с глава прати топката в мрежата на Макенджиев.

След изравняването, Берое тотално пое инициативата и притисна своя съперник в търсене на втори гол. Най-добрата възможност това да се случи дойде в 40-ата минута, при която Мартин Райнов триково изведе зад защитата Педро Еуженио. Останал очи в очи със стража на гостите обаче португалецът се поколеба и стреля слабо, което позволи на Макенджиев да спаси.

След почивката старозагорци продължиха да диктуват събитията на терена, но въпреки това отново не успяха да стигнат до победно попадение, подобно на мачовете с Верея и Дунав преди това. В игра в заключителните минути се появи и възстановяващият се дълго време от контузия Антон Карачанаков, но и той не успя да помогне на своя тим да стигне до успеха. За това не помогна и фактът, че гостите доиграха срещата с 10 души, след като в 79-ата минута червен картон получи Антон Костадинов.

Така след третото поредно равенство Берое остава на осмата позиция с 3 пункта, докато Пирин е пети с 4 точки.

снимка:beroe.bg