Тежка загуба за Берое в първия сблъсък с Ботев

Берое допусна много тежко поражение в първия плейофен сблъсък от Първа лига срещу Ботев Пловдив в борбата за място в турнира Лига Европа. Старозагорци отстъпиха като гости с 0:3, което ги поставя в изключително трудна позиция преди реванша, който е само след броени дни в Стара Загора.

Омар Косоко даде преднина на "канарчетата" още в 14-ата минута, след като с красив прехвърлящ удар матира Душан Перниш. Само четири минути по-късно беройци можеха да изравнят, но ударът на Антон Карачанаков бе отразен от бранител на домакините. За съжаление на играчите на Ферарио Спасов в края на първата част Ботев стигна до втори гол. Негов автор бе бразилецът Фернандо Виана, който бе изпуснат от защитата на заралии и от близко вкара за 2:0, като при гола останаха съмнения за игра с ръка на нападателя.

След почивката бероци заиграха много по-активно в търсене на гол. "Зелено-белите" опитваха да атакуват при всяка удобна възможност, но това от своя страна отваряше и доста пространства в тяхната защита. В предни позиции от скамейката се появиха Вили Салмикиви и Ерик Почански, но и това за съжаление не донесе нужния резултат. Вместо да реализират във вратата на Ботев, девет минути преди края заралии получиха трети гол, който бе реализиран от резервата Антонио Вутов. Бившият играч на Левски получи подаване от Лъчезар Балтанов и с прецизен удар оформи крайното 3:0 в полза на Ботев.

Реваншът е в петък, 19 май, oт 20.00 часа на стадион "Берое" в Стара Загора.

снимка: beroe.bg