Берое продължава да пише история, „зелено-белите” на финал в НБЛ

Баскетболният отбор на Берое продължава да пише история, след като играчите на Любомир Минчев се класираха за финала в НБЛ. Днес старозагорци надделяха категорично като гост с 94:66 над състава на Черно море и така затвориха полуфиналната серия с 3-0 победи.

По този начин беройци ще спорят за титлата в родното първенство за първи път в своята история. Това е и трети финал за заралии през сезона, след като по-рано през кампанията бяха спечелени Купата на България и трофеят в Балканската лига.

Двубоят във варненската зала „Христо Ботев” започна отлично за „зелено-белите”, които поведоха с 6-0 в началните минути. Постепенно домакините успяха да изравнят играта, но в края на частта Берое отново бе напред – 21:13. Беройци продължиха да играят много концентрирано и с много разумна игра дръпнаха сериозно в резултата, като полувреме дойде при 46:32 в тяхна полза.

След почивката, въпреки сериозната си преднина, играчите на Любомир Минчев продължиха да доминират над своя съперник и съответно да увеличават аванса си. До края на редовното време Берое нямаше никакви проблеми да завърши срещата като победител, с което и да  приключи серията с 3-0 победи.

С по 16 точки за „зелено-белите” се отличиха Брандис Рос и Шейн Гибсън, а дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби записа Аарън Джоунс. За Черно море 18 точки вкара Веселин Георгиев.

В спора за трофея беройци ще се изправят срещу победителя от серията между шампиона Лукойл Академик и Рилски спортист. В момента резултат е равен – 1:1 победи.