Трудна, но сладка победа за Берое в мач №2 от полуфиналите в НБЛ

Баскетболният тим на Берое поведе с 2-0 победи в полуфиналната серия с Черно море. В много оспорван сблъсък, игран в Стара Загора, играчите на Любомир Минчев се наложиха с 87:81 и направиха сериозна крачка към класиране за финала, като вече се нуждаят от само една победа.

Иначе днес гостите запонаха силно срещата, като в края на първата четвърт водеха в резултата с 18:22. Варненци продължиха да доминират като на моменти преднината им достигаше 16 точки. Все пак в края на частта беройци съкратиха малко изоставането си и почивката дойде при резултат 41:52 в полза на Черно море.

През второто полувреме обаче "зелено-белите" вдигнаха сериозно оборотите и успяха да сътворят страхотен обрат. Първо заралии стопиха аванса на съперника до само 5 точки в края на третата част - 62:67, а в решителните 10 минути показаха характер и заслужено отмъкнаха победата.

Тихомир Желев бе най-резултатен за Берое със своите 22 точки, докато Брандис Рейли-Рос се отчете с 19 точки и 7 борби, а 12 точки добави Пламен Алексиев. За Черно море с по 22 точки завършиха Филип Дидиер и Никола Джурич.

Следващият мач от серията е в петък, 19 май, във Варна като при победа Берое ще се класира за първи път в своята история за финала в Националната баскетболна лига.