Победният ход на Верея продължава, „сините” свалиха Ботев от върха в група „А”

Верея продължи страхотното си представяне в Първа лига в последно време. Днес „сините” записаха четвърта поредна победа в първенството, след като се наложиха като домакини с 3:1 над Ботев Пловдив в среща от 31-ия кръг.

Въпреки че още в 7-ата минута бяха в ролята на догонващи след гол на Серкан Юсеин, старозагорци успяха да осъществят пълен обрат и да се поздравят с трите точки. Капитанът на „лъвовете” Георги Андонов възстанови равенството в 34-ата минута, а в 68-ата Васил Калоянов удвои. В добавеното време на срещата Илиян Йорданов оформи крайното 3:1 в полза на Верея.

След днешния успех тимът на Александър Томаш се изкачи на първото място в група А на втората осмица. Верейци вече са с актив от 42 точки, с 1 повече от Ботев, който остава втори. В другия мач от тази група Славия победи като домакин с минималното 1:0 аутсайдера Монтана.