Солидно начало за Берое в плейофите

Мъжкият баскетболен отбор на Берое постигна категорична победа в първия четвъртфинален сблъсък със Спартак Плевен от плейофите в НБЛ. В своята зала старозагорци се наложиха с 81:69 и вече е само на победа от класиране на полуфиналите. Интересното е, че през миналата годината двата тима отново се срещанаха на тази фаза, като тогава плевенчани елиминираха изненадващо Берое.

Иначе днес играчите на Любомир Минчев започнаха много солидно срещата, като още в началните минути натрупаха солиден аванс, който в края на първата част бе 12 точки - 24:12. Берое продължи да доминира и през втората четвърт, като на моменти преднината на "зелено-белите" достигна 19 точки. Силен завършек на гостите в края на полувремето обаче съкрати аванса на заралии до 10 точки - 42:32.

След паузата двата тима продължиха с равностойната игра, като беройци не позволиха на съперника да се доближи сериозно в резултата. Така закономерно след 40 минути игра старозагорци се поздравиха с успеха и поведоха с 1-0 победи в серията.

Най-резултатен за победителите бе Шейн Гибсън с 25 точки и 8 борби, а Омари Гудул и Брандис Рейли-Рос добавиха съответно по 16 и 15 точки. За Спартак Димитър Маринчешки приключи с 19 точки и 8 борби, а Милован Савич се отчете с15 точки.

Следващият мач от серията е в събота в Плевен. Играе се до 2 победи.