Берое помете Куманово и е на крачка от титлата в Балканската лига

Мъжкият баскетболен отбор на Берое направи огромна крачка към спечелването на титлата в Балканската лига. В първия финален сблъсък в турнира, игран пред пълните трибуни в зала ДЗУ, играчите на Любомир Минчев разбиха макендонския Куманово с 29 точки разлика 84:55. Така заралии улесниха максимално задачата си за реванша, който е точно след седмица в Македония, и вече са много близо до исторически дубъл, след като по-рано през сезона бе спечелена и Купата на България.

Иначе днес "зелено-белите", подкрепяни бурно от своите фенове, изиграха много силен мач и нито за момент не оставиха съмнение в крайната си победата. Берое дръпнаха сериозно в резултата още след първата четвърт, която приключи при 20:12 в тяхна полза. Отличната стрелба от далечна дистанция и агресивната защита на старозагорци им позволи да направят аванс от цели 21 точки при 46:25 в края на първото полувреме.

След почивката доминацията на Берое продължи, като "зелено-белите" не допуснаха отпускане в своите редици и безпроблемно затвориха мача в своя полза.

Най-резултатен за победата бе американецът Шейн Гибсън, който приключи с 25 точки, към които добави 8 борби, 4 асистенции и 4 откраднати топки. Преди началото на мача топ стрелецът на Берое получи и приза за най-полезен играч в турнира. Омари Гудул вкара 16 пункта, а основният плеймейкър на заралии Брандис Рос добави 11 точки и 9 асистенции. За гостите Димитър Караджовски приключи с 14 пункта, а с 13 завърши Стефан Живанович.