Берое изравни серията с Монтана след ценен успех като гост

Баскетдамите на Берое постигнаха изключително ценна победа, надигравайки като гост шампиона Монтана 2003 във втория мач от полуфиналната серия между двата тима. Старозагорки се наложиха с 86:79 и по този начин изравниха серията на 1:1 победи. Освен това "зелено-белите" отмъкнаха домакинското предимство на шампионките, като следващите два мача ще са в Стара Загора и при две победи Берое ще се класира на финал.

Иначе сблъсъкът между двата отбора отново предложи много здрава битка и обрати. Домакините от Монтана стартираха солидно първата част, която завърши при резултат 18:13 в тяхна полза. През втория период състезателките на Таня Гатева осъществиха пълен обрат, повеждайки на таблото с 35:31. След почивката и двата тима продължиха с надлъгването помежду си. Все пак старозагорки показаха характер и удържаха преднината си, като финалната сирена дойде при 86:79 в тяхна полза.

Моник Рийд отново бе най-резултатна за Берое с 28 точки, към които добави и 10 борби. Много силен мач изигра и Джазмин Пъркинс, която се отличи с трипъл-дабъл - 16 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Милена Томова приключи с 12 точки. За домакините Лиза Бърджис завърши с 20 точки и 9 борби, а Христина Иванова наниза 17 точки.

След срещата старши тренорът на Берое сподели, че битката с Монтана тепърва предстои. "Промяната я правя от три месеца. Борба с моя отбор. Смятам, че днес преодоляхме себе си. Мисля, че оттук насетне ще вървим само нагоре. Днес имаше отборна игра, която исках да видя. Мисля, че в Стара Загора ще бъде същото - обрати, битка, не се знае кой ще победи до последно. Искам да продължим да работим по същия начин, да мислим и да издържим психологически, защото при нас стресът е малко по-голям. Благодаря за подкрепата на цялото ръководство, което беше в залата. Мисля, че заслужаваха тази победа, защото в момента правят много за Стара Загора и за баскетбола", заяви тя.

Следващите два двубоя ще бъдат в Стара Загора в четвъртък и петък (13 и 14 април), а при нови разменени победи, решителният сблъсък ще е на 18 април (вторник) в Монтана.