Берое разпиля Теодо и ще спори за титлата в Балканската лига

Мъжкият баскетболен отбор на Берое продължава да пише история! След като по-рано през сезона спечелиха Купата на България, играчите на Любо Минчев ще спорят и за трофея в Балканската лига. Това стана факт, след като беройци буквално разпиляха черногорския Теодо в полуфиналната среща реванш играна в Стара Загора.

"Зелено-белите" имаха преднина от 9 точки от първия мач, но това не им попречи тотално да надиграят своя съперник и пред родна публика да запишат повече от убедителна победа - 92:56. Още от самото начало домакините започнаха много агресивно и това им позволи да се откъснат в резултата, като след края на първата четвърт преднината им бе 11 точки при 21:10. Берое продължи да доминира на паркета  и през втората четвърт, увеличавайки аванса си на полувремето на 15 точки 40:25.

След почивката старозагорци продължиха да забавляват своите фенове с атрактивни отиграваиня и изключителна агресия и безпроблемно затвориха мача в своя полза. Така те се класираха за първия международен финал в своята история, като в спора за трофея заралии ще спорят с победителя от сблъсъка между Куманово (Македония) и Пея (Косово).

Най-резултатен за Берое със своите 23 точки бе Омари Гудул, докато Арън Джоунс се отличи с дабъл-дабъл от 22 пункта и 10 борби. За гостите най-силно игра Милош Попович, който приключи с 26 точки и 10 борби.

Иначе вчера се игра и дербито от Държавното първенство при жените, в което Берое отстъпи като гост от шампиона Монтана 2003 със 73:86. За старозагорки Стефка Митева бе над всички с 18 точки и 9 борби, а 17 реализира Зорница Костова. За домакините Радостина Димирова вкара 21 точки, а 20 отбеляза Цветомира Шаренкапова.