Берое направи голяма крачка към финала в Балканската лига

Баскетболистите на Берое постигнаха изключително ценна победа със 78:69 при гостуването си на черногорсия Тиват в първа среща от полуфиналите в Балканската лига. Така "зелено-белите" направиха огромна крачка към класиране във финала на надпреварата, като пред тях им остава единствено реваншът, който е на 28 март от 18.30 часа в зала ДЗУ.

Иначе срещата не започна добре за Берое, ката заралии изоставаха в края на първата част с 6 точки при 14:20. Много силни минути на Тихомир Желев във втората четвърт, вкарал четири поредни тройки, изведе тима на Любо Минчев напред в резултата, като на полувремето те водеха с 40:34.

След почивката беройци продължиха да играят изключително концентрирано както в защита, така и в нападение и успяха не само да запазят преднината си, но и да я увеличат. Финалната сирена дойде при аванс от 9 точки в полза на "зелено-белите", които в този мач бяха без основния си реализатор Шейн Гибсън.

В негово отсъстивие Брандис Рейли-Рос завърши с 22 точки, 7 асистенции и 5 борби. По 12 точки пък отбелязаха Пламен Алексиев и Тихомир Желев. За домакините Милош Попович се отчете с 20 точки и 7 борби.