Борбен Берое остана със среброто в Адриатическата лига

Женският баскетболен отбор на Берое остана на второ място в Адриатическата лига. След като вчера детронираха шампиона Будучност, днес в спора за титлата старозагорки се бореха до последно, но в крайна сметка отстъпиха с 57-61 от словенския Атлете Целе.

Финалът в надпреварата, игран в Подгорица (Черна гора), започна много лошо за беройки, след като те допуснаха серия от 2-16 за съперника. Логично първата част приключи с аванс на словенския тим, който водеше с 18:9. Баскетболистките на Атлете продължиха да доминират и през втората част, като на почивката те водеха с 36:21.

Берое започна слабо и второто полувреме като допусна редица грешки в нападение, което позволи на Атлете да се откъсне с аванс от над 20 точки. Въпреки сериозното изоставане „зелено-белите“ не се предадоха и в последните десет минути показаха защо са достигнали до финала на турнира. Състезателките на Таня Гатева заиграха здраво в защита и постепенно започнаха да съкращават преднината на словенките. Старозагорки свалиха изоставането си до само 6 точки, но в крайна сметка не успяха да направят пълен обрат и загубиха. Така те пропуснаха възможността да спечелят първи златен медал за женския баскетбол в Стара Загора от 25 години насам.

Иначе най-резултатна в днешния мач за Берое бе Моник Рийд, която завърши с 19 точки, към които добави и 9 борби, а 10 точки отбеляза Милена Томова.

За Атлете Шанте Еванс се отличи с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби, а 15 отбеляза словенската националка Аннамария Презел.