Верея приземи Пирин на „Трейс Арена”

Отборът на Верея победи с 2:0 като домакин Пирин в среща от 25-ия кръг на Първа лига. По този начин старозагорци сложиха край на надеждите на водения от Милен Радуканов тим за място в първата шестица.

Верейци стигнаха до победата с попадения в двете полувремена, реализирани съответно от Валери Домовчийски и Педро Еуженио. Като цяло в днешния мач домакините бяха по-добрият тим на терена и напълно заслужено стигнаха до трите точки.

Още през първото полувреме играчите на Александър Томаш успяха да овладеят центъра на терена и оттам да установят контрол над двубоя. Силната игра на Верея се увенча с успех в 36-ата минута, при която страхотно двойно подаване между Иван Бандаловски и Педро Еуженио завърши с успоредно подаване на последния към оставения непокрит Валери Домовчийски, който от метър разстреля Благой Макенджиев.

След почивката домакините продължиха да са по-активният отбор на игрището, докато благоевградчани трудно организираха своите атаки. В 74-ата минута Верея окончателно реши спора с втори гол, който бе дело на Педро Еуженио.

След успеха старозагорският тим събра актив от 30 точки, заемайки десетата позиция в класирането. Пирин пък остава девети с 31, като след днешното поражение „орлетата” загубиха всички шансове да играят в първата шестица на първенството.