Берое се събуди и надви Левски под Аязмото

Отборът на Берое прекъсна черната си серия от три поредни загуби в Първа лига. В мач от 24-ия кръг старозагорци се наложиха като домакин с 1:0 над Левски. Единственото попадение на стадиона под Аязмото падна в 13-ата минута и бе дело на Мартин Райнов. Националът се разписа, след като засече с глава центриране от корнер на Антон Карачанаков. Иначе днешната победа бе пета поредна домакинска за залено-белите над този съперник в първенството.

Иначе двата отбора изиграха интересен и динамичен двубой. През първата част гостите от София имаха по-сериозно предимство във владеенето на топката, но пък Берое успя да поведе при една от малкото си възможнсти пред противниковаа врата. След почивката играчите на Ферарио Спасов заиграха още по-добре, с повече самочувствие и увереност и заслужено се поздравиха с успеха.

Със спечелените три точки Берое събра актив от 29 пункта,  заемайки деветата позиция в класирането. Левски остава втори с 48.

снимка:beroe.bg