Берое продължи победния си ход в НБЛ

Мъжкият баскетболен отбор на Берое записа четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига. В среща от 21-ия кръг на редовния сезон „зелено-белите“ се наложиха трудно с 82:72 при визитата си на Ямбол.

Берое стартира солидно срещата в зала „Диана“, повеждайки след първата част с 23:18. Началото на вторите десет минути обаче бе за домакините, които направиха серия от 12:1 и излязоха напред в резултата. Все пак на почивката старозагорци отново бяха напред – 45:42.

След подновяването на играта беройци поддържаха своя аванс и до края не позволиха обрат, записвайки 13-а си победа от началото на сезона.

Най-резултатен за Берое бе Брандис Рейли-Рос , който завърши с 19 точки, а по 13 вкараха Шейн Гибсън и Арън Джоунс, който овладя и 13 борби. За домакините по 17 точки реализираха Станислав Говедаров и Венцислав Петков.

С днешния успех тимът на Любо Минчев се върна на втората позиция в класирането с баланс от 13-6, докато Ямбол е последен с 4-14. В следващия кръг Берое е домакин на Спартак (Плевен), срещата ще се играе на 18 март от 18.00 часа в зала ДЗУ.