Девет от Берое загубиха „Битката за Тракия“

Берое допусна трета поредна загуба в първенството на Първа лига и на практика се прости с шансовете си за класиране в топ 6 в редовния сезон. В последен мач от 23-ия кръг заралии загубиха с 0:2 при гостуването си Ботев Пловдив.

И двете попадения за успеха на „канарчетата“ реализира бразилският нападател Фернандо Виана, който се разписа съответно в 17-ата и 92-ата минути. Първият гол на домакините дойде след груба грешка в защита на Асен Георгиев, който в желанието си да спаси топката от това да излезе в тъч, позволи на „жълто-черните“ да направят бърза контраатака, която завърши с гол за Виана.

Въпреки негативния развой до края на първата част играчите на Ферарио Спасов упражниха натиск и на няколко пъти бяха близо до изравняване. Първо в 25-ата минута мощен шут на Мартин Райнов от близо 30 метра срещна напречната греда на Чворович. нСедем минути по-късно Жунуор Мапуку също бе близо до поадение, но ударът премина над вратата. Отново Мапуку можеше да вкара в 36-ата минута, но този път Чворович показа завиден рефлекс и спаси.

Така първото полувреме завърши с гол пасив за Берое. За съжаление след почивката играчите в зелено-бял спортен екип допуснаха твърде много индивидиални грешки в защита, които се оказаха решаващи за изхода на двубоя. Първата от тях дойде в 56-ата минута, при която капитанът на старозагорци Веселин Пенев получи втори жълт картон, след като фаулира Тодор Неделев и така остави отбора си с човек по-малко.

В 60-ата минута ситуацията на Берое стана кошмарна, след като и Карлос Охене пое преждевременно към душовете. Халфът получи жълт картон за спорен фал в центъра на терена, след което изрази бурно неудобрението си спрямо решението на главния съдия Ивайло Йорданов. Реферът реагира моментално и показа втори жълт на полузащитника, с което остави Берое с девет души.

До края логично Ботев стигна до втори гол, който отново бе дело на Виана, който се разписа в 92-ата минута след подаване на Тодор Неделев за крайното 2:0.

След днешната загуба Берое е десети с 26 точки, три кръга преди края на редовния сезон. Ботев е седми с 31.

снимка:beroe.bg