Черно море потопи надеждите на Берое за топ 6

Отборът на Берое допусна втора поредна загуба в шампионата на Първа лига. В среща от 22-ия междинен кръг „зелено-белите” отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Черно море в Каварна. Загубата на практика сложи край на надеждите на старозагорци да се класират сред първите шест тима в подреждането.

Подобно на поражението от ЦСКА преди седмица и днес беройци не показаха нужното ниво и въпреки че играха почти цяло полувреме с човек повече в крайна сметка отново загубиха. След равностойно първо полувреме, в началото на втората част Берое получи сериозно предимство, след като домакините останаха в намален състав след червения картон на Даниел Георгиев в 49-ата минута.

Въпреки численото си превъзходство обаче заралии така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на Войтех Щром. Най-добрата възможност пред тях се откри в 69-ата минута, при която Жунуор Мапуку се измъкна от защитата на варненци, напредна в наказателното поле, но точно преди да стреля, бранител на домакините се намеси и блокира шута му.

В заключителните минути на срещата „моряците”, които показаха страхотен характер, стигнаха до победно попадение, което бе дело на Борислав Балджийски.

След втората поредна загуба в първенството Берое вече е девети с 26 пункта, вече на 6 от шестия Дунав. Черно море пък се изкачи до четвъртата позиция с 35 точки.

снимка:beroe.bg