Верея загуби от Лудогорец, отмениха скандално гол на Керкар

Отборът на Верея допусна тежко поражение с 0:4 при визитата си на шампиона Лудогорец в среща от 21-ия кръг на Първа лига. Въпреки неприятния резултат играчите на Александър Томаш могат да бъдат доволни от представянето си, тъй като изиграха много добър мач, който можеше да се развие по съвсем различен начин.

За това сериозна роля изиграха и съдиите, които скандално отмениха чист гол на Верея. Абсурдната ситуация се случи пет минути преди края на първото полувреме при резултат 0:0. Новото попълнение на „сините” Валери Домовчийски изведе майсторски Салим Керкар, който с мощен шут вкара за 0:1. Съдиите обаче отмениха гола заради несъществуваща засада. Такава обаче категорично нямаше, тъй като Керкар, не само не бе зад защита на Лудогорец, но и се намираше пред подаващия към него Домовчийски.

След почивката шампионите вдигнаха сериозно оборотите и по-голямата им класа наклони везните в тяхна полза. Само три минути след подновяването на играта Густаво Кампаняро изведе разградчани напред, а в 61-ата Вандерсон удвои.  Въпреки развоя старозагорци продължиха да играят умело в нападение и опитваха да атакуват при всяка удобна възможност. Това обаче отвори празни пространства в тяхна половина, от които Лудогорец се възползва. Първо в 80-ата минута Жоао Пауло направи резултата класически, а седем по-късно Марселиньо оформи крайното 4:0.

След втората поредна загуба Верея остава на 11-о място с 23 точки, докато Лудогорец е лидер с 56 пункта.