Берое загуби след късен гол под Аязмото

Берое допусна неприятна загуба с 0:1 при домакинството си на ЦСКА-София в дербито на 21-ия кръг на Първа лига. Въпреки че не изиграха най-добрия си мач, „зелено-белите” бяха само на няколко минути от това да спечелят точка, но късен гол на Руй Педро донесе успеха за гостите. Освен поражението, другата лоша новина за Ферарио Спасов бяха контузиите на Асен Георгиев и Матиас Делич, който напуснаха принудително.

През първата част „червените” бяха по-активният тим на терена, докато Берое предимно се бранеше. След почивката заралии поизравниха играта и на свой ред създадоха няколко опасности пред вратата на Китанов. Най-добрата от тях бе в 86-ата минута, при която Мартин Райнов намери Жуниор Мапуку в наказателното поле. Конгоанският нападател се измъкна от противниковата защита, но останал очи в очи с Китанов, се засуети и не успя да нанесе решаващ удар.

Само минута по-късно гостите наказаха този пропуск. След центриране в наказателното поле на Берое резервата Кевин Меркадо свали към Руи Педро, който от близка дистанция вкара единственото попадение в мача.

След загубата Берое  остава осми с 26 пункта, докато ЦСКА-София са трети с актив от 41 точки.

снимка:beroe.bg