Берое разпиля Дунав, Карачанаков и Мапуку блестят

Отборът на Берое записа изключително важна победа в първия си официален двубой за 2017 година. В мач от 20-ия кръг на Първа лига, игран на „Лудогорец Арена“ в Разград, беройци разгромиха като гост с 4:0 състава на Дунав.

Освен отличния старт на пролетния дял, успехът бе от огромно значение за заралии в борбата им за място в топ 6. Преди днешния двубой русенци заемаха именно шестата позиция с преднина от 5 точки пред Берое, като сега разликата е само 2.

Иначе с основна роля за победата бе новото попълнение в състава на „зелено-белите“ Антон Карачанаков. Бившият футболист на ЦСКА и Славия реализира две попадения и като цяло създаде много главоболия на противниковата защита. Силен мач изигра и Жунуор Мапуку, който пък се отличи с гол и две асистенции.

Още в 3-ата минута именно конгоанецът изведе отлично Карачанаков, нападателят се справи със защитник на Дунав и останал очи в очи с Мартин Луков откри резултата. Попадението вдъхна допълнителна увереност на старозагорци, които играеха много концентрирано и задържаха аванса си до почивката.

След паузата беройци тотално съкрушиха своя съперник и то в рамките на само няколко минути. Ключовият момент в мача дойде в 58-ата минута, при която Кохей Като направи дълго подаване към Мапуку. Нападателят на Берое успя да надбяга останалия сам в защитата на „драконите“ Михаил Милчев, който впоследствие го фаулира  и главният арбитър Никола Попов му показа директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар Антон Карачанаков показа своето майсторство и с ювелирно изпълнение от близо 25 метра прати топката за втори път във вратата на Луков.

Минута по-късно заралии решиха всичко с трети гол. Карлос Охене пусна хитър пас към Мапуку, който отново се справи със защитник на домакините и от чиста позиция направи преднината на своя тим класическа.

До края на срещата играчите на Ферарио Спасов направиха победата си още по-изразителна. Дебютен гол в първия си официален мач реализира и друго ново попълнение Виле Салмикиви. Финландският нападател се появи като резерва в 76-ата минута и само четири по-късно се разписа след втората асистенция в мача на Жуниор Мапуку, оформяйки крайното 4:0 за старозагорци.

С успеха Берое зае седмата позиция с 26 точки, на 2 от шестия Дунав. В следващия кръг „зелено-белите“ приема състава на ЦСКА-София. Двубоят е на 25 февруари (събота) от 15.00 часа на стадион „Берое“ в Стара Загора.

снимка:beroe.bg