Берое се върна на победния път в НБЛ

Баскетболният тим на Берое постигна ценна победа като домакин с 87:61 над Балкан Ботевград в среща от редовния сезон в Националната баскетболна лига. Успехът бе десети за старозагорци от началото на шампионата, като с него те сложиха край на серията от поредни поражения.

Освен победата, другата добра новина за щаба на Берое бе завръщането в игра на гарда Пламен Алексиев. Плеймейкърът се появи от скамейката като за 3 минути на паркета записа 2 точки и 2 асистенции.

Като цяло "зелено-белите" водеха през целия ма и напълно заслужено стигнаха до победата. След края на първата част преднината им бе 8 точки - 26:18, а на полувремето вече бе 10 - 44:34. Домакините тотално съкрушиха своя съперник след изключително начало на третата четвърт и серия от 16-2, с което се откъснаха напред в резултата. До края заралии нямаха проблем да запазят преднината си и да се поздравят с успеха.

За Берое с по 15 точки се отличиха Брандис Рос и Степан Тешия, а по 13 вкараха Омари Гудул и Шейн Гибсън. За Балкан Михайлов Секулович приключи с 23 точки и 6 борби, а 16 точки и 8 борби имаше Душан Цветкович.

Иначе днешната среща бе последна за двата тима преди турнира за Купата на България, който ще се проведе следващата седмица в Пловдив. С победата заралии заеха еднолично третото място в класирането на НБЛ, докато Балкан остана пети.