24 септември 2019

Една дузина медали за лекоатлетите на Берое

Общо 12 медала спечелиха състезателите на старозагорския клуб по лека атлетика Берое от завършилите държавни шампионати в зала за различните възрастови групи, които се проведоха в град Добрич.

След златния медал на Денис Димитров в спринта на 60 метра при мъжете, първо място за Берое завоюва и Милен Пасков на 60 метра с препятствия. Опитният атлет раздели златния медал в дисциплината със състезателя на Тракия 96-Пловдив Николай Николов. Двамата пресякоха крайната линия за време от 8.45 секунди и след като фотофиниша не успя да излъчи победител, двамата си поделиха първото място на почетната стълбичка.

Със сребърен медал за старозагорци се отличиха Велин Коваленко в бяганията на 400 метра (50.31 сек) и Иван Попов на 3000 метра (8.23.70 мин). С бронз пък се окичиха Милко Гемеджиев в скока на височина с постижение от 195 сантиметра и Анита Кръстева на 1500 метра с време от 4.58.04 минути. Кръстева бе близо до медала и в бягането на 3000 метра, но в крайна сметка остана четвърта (10.52.50 минути).

Освен отличното представянето при мъжете и жените, старозагорският клуб спечели и два златни медала при юношите и девойки старша възраст. В скока на височина Елеонора Драгиева завоюва златото с резултат от 170 сантиметра. Първо място спечели и Диляна Йоргачкова, която бе най-бърза в бягането на 60 метра с препятствия, финиширайки за време 9.02 секунди.

При юношите под 16 години Теодор Кръстев спечели два медала в спринтовите дисциплина – сребро на 200 метра и бронз на 60 метра. В същата възрастова група Пламена Донева стана втора в скока на височина с опит от 155 сантиметра.  При юношите младша възраст сребро взе и Алекс Йорданов на 400 метра с време 53,18 секунди.

снимка:bgathletic.com