Берое завърши лагера в Кипър със зрелищна победа

Отборът на Берое победи с 3:2 украинския Зирка (Кропивницкий) в последната си контролна среща от подготвителния лагер в Кипър.

С два гола за успеха се отличи полузащитникът на "зелено-белите" Борислав Цонев, който се разписа съответно в 47-ата и 63-ата минути. Преди Жуниор Мапуку бе извел заралии напред с попадение в 30-ата минута. За украинския тим точни бяха Павло Полехенко в 45-ат аминута и Андрий Бацула в 52-ата от дузпа.

Така играчите на Ферарио Спасов приключиха лагера в Кипър с баланс от две победи - над Зирка и Висла Плоцки (1:0), както и две загуби от руския елитен Уфа (0:2) и полския Лех (1:3).

Утре отборът се прибира в България, а в петък следобед "зелено-белите" ще проведат тренировка под Аязмото. В събота (4 февруари) от 13 часа в Стара Загора е проверката срещу Несебър.