Берое се справи и с Цървена звезда

Баскетдамите на Берое постигнаха третата си поредна победа в Адриатическата лига. В мач от втората фаза на турнира старозагорки се наложиха с 93:75 над сръбския гранд Цървена звезда. Така „зелено-белите“ продължават да са едноличен лидер с актив от общо 6 победи и 1 загуба.

Срещата започно отлично за домакините, които тръгнаха със серия от 18-2. В края на първата четвърт преднината им бе 10 точки – 22:12. Берое не изпусна водачеството до почивката, когато авансът им вече бе 21 точки – 46:25.

След паузата сръбкините засилиха оборотите и успяха да съкратят изоставането си, което в края на третата четвърт бе едва 5 точки при 63:58 за беройки. Така на старозагорки предстояха много нервни последни десет минути. Подркрепяни бурни от своите фенове обаче „зелено-белите“ показаха характер и с много борбеност наложиха волята си над гостите.

Моник Рийд отново основният мотор на Берое, записвайки 28 точки и 17 борби, към които добави и 6 отнети топки. 17 и 5 борби регистрира Зорница Костова, а с 11 точки завърши Габриела Николова.

За Цървена Звезда с 18 точки и 6 борби се отличи Александра Катанич, а 14 наниза Мария Пърлия.

В следващия кръг Берое гостува на Будучност в Черна гора.