Берое не остави шансове на Теодо в Балканската лига

Мъжкият баскетболен отбор на Берое победи по категоричен начин черногорския Теодо с 94:72 като домакин в мач от група А Балканската лига. По този начин старозагорци си гарантираха със сигурност място в следващата фаза на надпреварата. С днешния успех играчите на Любомир Минчев се изкачиха временно на лидерската позиция в класирането с актив от 6 победи и 3 загуби.

„Зелено-белите“ изковаха победата след много силна игра през първото полувреме. Още след края на първата част домакините водеха с двуцифрена преднина – 31:15. Превъзходството на заралии продължи и през вторите десет минути, като те се оттеглиха на почивка с внушителен аванс от 26 точки - .

През второто полувреме гостите опитаха да изравнят играта, но баскетболистите на Берое не позволиха обрат и напълно закономерно се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатен за победата бе Шейн Гибсън със 17 точки, а  Брандис Рейли Рос добави 15 плюс 5 борби и 4 асистенции. За гостите по 14 точки отбелязаха Стефан Саин и Радомир Мароевич.

Последният двубой на Берое в група А на Балканската лига е след седмица отново у дома. Съперник е тимът на КК Куманово, който е лидер в класирането. Срещата е на 24 януари от 19.00 часа.