20 септември 2020

Берое пребори и шампиона за втора поредна победа

Баскетдамите на Берое постигнаха нова изключително ценна победа в държавното първенство. В мач от 9-ия кръг старозагорки се наложиха като гост над шампиона Монтана 2003 с 64:69, записвайки втори пореден успех. По този начин Берое се утвърди на третата позиция в класирането с актив от 3 победи и 4 загуби, докато Монтана е втори с 5-2.

Предвид класата и на двата отбора двубоят очаквано предложи много здрава битка през всичките 40 минути. След много равностойна първа част, завършила 20:20, през втората домакините успяха да вземат минимален аванс, оттегляйки се на почивка при 44:43.

След подновяването на играта монтанки успяха да дръпнат със 7 точки, но до края на тази четвърт Берое отново изравни – 66:66. Така последните десет минути трябваше да определят крайния победител. Силното начало на старозагорки и серията от 8:0 се оказа решаващо и те се поздравиха с успеха.

Силен мач срещу бившия си отбор направи Моник Рийд, която завърши с 24 точки и 15 борби. Добре се включи и Тайша Пай с 19 точки, 8 борби и 7 асистенции, а пък Милена Томова се отчете с 12 точки.
За домакините над всички бе Шарел Алън с нейните 19 точки и 6 борби. Радостина Димитрова добави 11 точки, а Христина Иванова имаше 10.