Tyxo.bg counter

Силен старт на годината за баскетболистите на Берое

Мъжкият баскетболен тим на Берое стартира успешно новата календарна година. В първия си мач за 2017-а „зелено-белите“ се наложиха като домакин с 96:65 над състава на Спартак (Плевен). По този начин старозагорци записаха деветата си победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига и продължават да заемат втората позиция в класирането с баланс 9:5

Двубоят започна отлично за играчите на Любомир Минчев, които затвориха първата четвърт с двуцифрен аванс – 22:11 в тяхна полза. Беройци продължиха да водят в резултата и след втората четвърт – 38:31.

В началото на втората част обаче гостите демонстрираха повече концентрация и умело се възползваха от серията от грешки, допуснати от играчите на Берое. Така в средата на тази четвърт разликата бе сведена до едва 9 точки – 27:19. На полувремето пък авансът на старозагорци бе само 7 точки – 38:31.

След почивката Берое започна по-силно и след серия от 13:2 върна двуцифрения си аванс. В края на третата четвърт предимството на домакините надхвърли 20 точки – 72:51. Сериозният аванс позволи на домакините да доиграят спокойно двубоя в последната част.

Най-резултатен за домакините бе Брандис Рос, който реализира 19 точки, към които добави 5 асистенции и 5 борби. Шейн Гибсън приключи с 14 пункта, а Степан Тешия вкара 13 точки. За гостите от Плевен с 14 точки се отличи Милован Савич.