Берое се върна на победния път във Варна

Баскетболният тим на Берое се завърна на победния път с успех при гостуването на Черно море Тича във Варна. Старозагорци се наложиха с 86:63, записвайки втори пореден успех над този съперник от началото на първенството в НБЛ.

Дебют за „зелено-белите” направи и новото попълнение в тима Брандис Райли Рос. Гардът се появи в края на първата четвърт и се отчете със 7 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Иначе след равностойно начало на срещата, беройци взеха инициатива и в края на първата четвърт водеха с 5 точки – 26:21. Играчите на Любомир Минчев продължиха да доминират и логично се оттеглиха на почивката с аванс – 46:39

През второто полувреме заралии не изпуснаха инициативата, като на моменти преднината им достигаше дори 20 точки. В крайна сметка финалната сирена на срещата дойде при резултат 86:63 в полза на Берое.

Най-резултатен за старозагорци бе Омари Гудул със 17 точки, към които добави и 5 борби. 12 пункта отбеляза Шейн Гибсън, а с по 11 се включиха Пламен Алексиев, Тихомир Желев и Шейн Гибсън. За домакините Станислав Цонков отбеляза 22 точки и хвана 7 борби, а с 10 плюс 5 се отчете Никола Джурич.

С успеха „зелено-белите” вече имат шест победи в шампионата и запазват второто си място във временното класиране на първенството. Следващият двубой на Берое в първенството е на 22 декември, когато в Стара Загора ще гостува Левски. Срещата е от 19.00 часа в зала ДЗУ.