Берое отстъпи на Башкими в Призрен

Мъжкият баскетболен отбор на Берое допусна втора тежка загуба в разстояние на три дни. След като отстъпиха на Балкан (Ботевград) в събота в мач от НБЛ, сега„зелено-белите“ загубиха с 66:83 срещу Башкими (Призрен) в среща от група А на Балканската лига. Така двата тима си размениха по една победа в двубоите помежду си след като старозагорци спечелиха в зала ДЗУ, а Башкими като домакин.

Точно както и предишната среща, която Берое изигра като гост в турнира – тази в Куманово преди седмици, така и двубоят тази вечер се игра при изключително тежки условия и ниски температури в залата в Призрен. Към тях по-добре се приспособиха домакините.

Най-резултатен за Берое отново бе Шейн Гибсън с 15 точки. По 10 добавиха Омари Гудул и Тихомир Желев. Решителни за крайния изход на срещата се оказаха втората и четвъртата част, спечелени категорично от домакините. Берое се наложи в третата четвърт, но това се оказа недостатъчно.

Поражението свали Берое на трето място в класирането на група А. „Зелено-белите“ имат четири победи и три загуби, но са и с мач по-малко от своите съперници.

Следващият двубой на старозагорци е на 10 януари когато отбора гостува в Прищина на Сигал.