20 септември 2020

Верея завърши годината с равенство срещу Монтана

Отборът на Верея завърши наравно 1:1 при гостуването си на Монтана в последния си мач за 2016 година. Срещата от междинния 19-ия кръг в Първа лига се игра на Градския стадион в Ловеч в много тежки условия.

Иначе срещата започна отлично за старозагорци, които откриха резултата още в 6-ата минута. Мощен шут на Георги Ангелов затрудни максимално стража на домакините, който не се намеси добре и след кратко колебание допълнителният асистент Драгомир Драганов прецени, че топката е преминала голлинията. Повторенията така и не убедиха в това, но в крайна сметка Верея излезе напред в резултата.

Монтанци все пак стигнаха до точката в 38 минута, при която Атанас Илиев засече с глава центриране на Костадин Дяков, с което оформи и крайното 1:1. Заралии доиграха срещата с 10 души, след като в 78-ата минута Илиас Хасани получи втори жълт, респективно червен картон и трябва да напусне принудително. До края обаче верейци успяха да удържат точката и по този начин да прекъснат негативната си серия от две поредни загуби в шампионата.

След равенството играчите на Александър Томаш заемат седмата позиция в класирането с 23 точки, докато Монтана е в дъното на таблицата със само 9 пункта.