Верея допусна втора поредна загуба в Първа лига

Отборът на Верея инкасира втора поредна загуба в шампионата на Първа лига. В домакинството си от 18-ия кръг старозагорци отстъпиха с 0:1 от столичния Левски. Единственото попадение на „Трейс Арена” падна в 68-ата минута, а негов автор бе испанският нападател на гостите Антонио Аниете, който се разписа с глава след центриране на Роман Прохазка.

Иначе верейци играха едно полувреме с човек по-малко, след като в края на първата част капитанът на тима Елиаш Да Силва получи втори жълт, респективно червен картон и напусна принудително терена.

След второто поредно поражение Верея остава на седмата позиция в класирането с актив от 22 точки, докато Левски е втори с 40. В следващия кръг старозагорци гостуват на Монтана в последния си шампионатен мач за календарната година. Двубоят е на 13 декември (вторник) от 17.30 часа на Градския стадион в Ловеч.