Празнична програма за 5 октомври, Ден на Стара Загора

Девета международна творческа лаборатория – ателие „ Срещу себе си“ 2016

25.09. – 10.10. Държавен куклен театър

Традиционен есенен панаир

26.09.- 5.10. ул. „Иван Вазов“

Нощ на изкуствата 2016 / по отделна програма/

30 .09. 19.00 – 00.00 ч.

„ Стара Загора в картините на художниците“ - изложба. Колекция от ХГ Стара Загора.

30.09.- 19.00 ч. Художествена галерия

„120 години от избирането на Методий Кусев за старозагорски митрополит“ – изложба

30.09. - 19.30 ч. второ ниво Регионален исторически музей

„ Могъществото на тракийските владетели – изгубеното и намерено съкровище от гробницата до с. Дълбоки „ – изложба

30.09.-21.30 ч. четвърто ниво Регионален исторически музей

„ В сърцето на Тракия“ - национален фолклорен танцов фестивал на любителски формации

1 .10. -11.00 ч. конкурсна програма Дом на културата

2.10. - 11.30 ч. фестивална програма Парк“ Пети октомври“

Детски празник/Театър „ Пан“ поздравява старозагорските деца /

1.10.- 17.00 ч. Парк „ Пети октомври“

Празнично веселие с фолклорен ансамбъл „ Зорница“

2.10. – 17.00 ч. кв. „Железник“

Фотографска изложба „ Стара Загора красива и млада“

3.10. - 18.00 ч. РБ“ Захарий Княжески“

Празнично веселие с Общински фолклорен ансамбъл „Загоре“

3.10. - 18.00 ч. кв. „Кольо Ганчев“

Избор на Кмет на Млада Загора

03.10. - 18.30 ч. Младежки дом

Ученически спортен празник за Деня на Стара Загора с международно участие

4.10. – 9.00 ч. Нов парк

95 години от създаването на Съюза на слепите в България – празничен концерт на РСО – Стара Загора

4.10.- 16.00 ч. Младежки дом

„ Лъчи от града на липите“ - публицистичната книга на Керка Хубенова, представяне

4.10. - 18.00 ч. РБ „ Захарий Княжески“

Празнично веселие с Общински фолклорен ансамбъл „Загоре“

4.10. – 18.00 ч. кв. „Зора“

Рок Симфони концерт “ ABBA Мания“ , диригент Свилен Свиленов

4.10. - 19.00 ч. Оперен театър

Празничен концерт с участието на Ангел Демирев и група „Шака зулу“, ВС„ Траяна глас“ с р-л Лиляна Дойчева, Гергана Тодорова с вокален педагог Ани Пешева, ВС „Розов свят“ с р-л Веселин Божков, Тромпетно трио „ Свилена“ с р-л Пенчо Пенчев, ученици от класа по поп и джаз пеене с р-л Надя Тончева при НУМСИ „ Христина Морфова“ .

4.10. - 18.00 ч. Площада пред Общината

5 октомври /сряда /

Тържествена Света литургия

9.00 ч. Катедрален храм „Свети Димитър”

Тържествена сесия на Общински съвет Стара Загора. Връчване на званието „Почетен гражданин на Стара Загора“.

9.00 ч. Зала „ П.Р. Славейков“

Полагане на цветя на символичния камък за възстановяването на Стара Загора

10.00 ч. Парк „ Пети октомври“

Тържествен ритуал за издигане на Националното знаме на Република България.

10.15ч. Площада пред Общината

Празнично шествие

10.30 ч. по бул. „Цар Симеон Велики“

Празничен хоров концерт на Държавна опера Стара Загора

11.30 ч. Площада пред Общината

Празнично веселие със старозагорски клубове за народни танци и детски фолклорни формации.

17.30 ч. Площада пред Общината

„Есенен салон 2016“ – годишна изложба на старозагорските художници.

18.00 ч. Изложбена зала „ Байер“

„Ехо от Тракия“ - концерт на Иво Папазов и неговия оркестър.

Празнични илюминации.

19.00 ч. Площада пред Общината

80 години доц.д-р Христо Буюклиев – представяне на юбилейния сборник „80/80: Христо Буюклиев и Августа Траяна“

07.10. – 17.30 ч. РБ“Захарий Княжески“

Спортни прояви

Парад на ретро автомобили

1.10. – 13.00 -16.00 ч. Площада пред Общината

Открито държавно първенство по силов многобой „ Айрън мен“

2.10. -11.00 ч. Площада пред Общината

Държавно първенство по естетическа групова гимнастика

1.10 -2.10. – 10.00 ч. Зала ДЗУ

Турнир тенис на корт за „ Купа Стара Загора“

1.10.-2.10 – 10.00 ч. тенис комплекс над стадион „ Берое“

Народни борби

2.10. – 13.00 ч. стадион „ Трейс Арена“

Турнир по футбол за деца

5.10. Игрище с изкуствена настилка Стадион „ Берое“

Балканиада по бридж за мъже и жени

Балканско младежко отборно първенство по бридж

Регионален младежки бридж фестивал

5.10. 6.10 –9.45 ч. Конферентна зала на комплекс „ Верея“

Международен турнир по тенис на маса

7.10-8.10. -9.00 ч. зала “Иван Вазов“

Балканиада ветерани по футбол

8.10. -9.10 Тренировъчно игрище над стадион „ Берое“

Спортни танци „Денс юник“

8.10.-19.00 ч. зала ДЗУ

Турнир по футбол на малки вратички

15.10 – 16.10- 10 .00 ч. Игрище зад Пощата

Коментирай!

Още новини

Scroll To Top