Берое стартира с равенство в Европа

Отборът на Берое стартира с равенство участието си в турнира Лига Европа. Пред родна публика старозагорци завършиха 0:0 с босненския Радник (Бийелина) в мач от първия квалификационен кръг на надпреварата.

Въпреки многото нови имена в състава на Александър Димитров и малкото време за подготовка, "зелено-белите" изиграха добър мач и могат да съжаляват, че не си осигуриха преднина преди реванша. Добро впечатление направи и представянето на някои от дебютантите за Берое, сред които Ерик Почански, Христофор Хубчев, Васил Панайотов и Александър Василев. Силен мач изигра и Георги Божилов, който бе най-креативният играч в състава на старозагорци.

Иначе първата опасност в мача дойде в 5-ата минута и тя бе в полза на гостите. Грешка в защитата на Берое позволи на Младен Живкович да пробие отдясно и да центрира в малкото наказателно поле. Там топката попадна в краката на оставения напълно непокрит  Марко Обрадович, който обаче изпрати топката над опразнената врата.

Оттук насетне домакините бяха отборът, който диктуваше случващото се на терена. Беройци демонстрираха огромното желание, влагайки и много енергия. Най-добрата възможност за гол през първата част за "зелено-белите" дойде в 15-ата минута, при която отлично центриране на Веселин Пенев бе засечено с глава от Божилов, но стражът на Радник Младен Лучич бе на своето място и спаси. До края на полувремето Васил Панайотов също опита да застраши вратата на босненския тим, но ударът от далечна дистанция премина на сантиметри покрай вратата.

През втората част играчите на Александър Димитров продължиха да търсят попадението. В 58-ата минута влезлият като резерва Том напредна опасно по левия фланг и подаде по земя към Александър Колев. Таранът на беройци обаче не успя да намери добре топката и тя излезе в аут. В 66-ата минута след триково подаване с пета Георги Божилов намери Венци Василев свободен по десния фланг. Бранителят центрира остро, но там Лучич изби преди коженото кълбо да попадне в играч в "зелено".

До края беройци опитата да осъществят финален щурм, който обаче не донесе нужния успех и така срещата завърши наравно 0:0.

Реваншът между двата тима е след седмица (7 юли) в Баня Лука, Босна и Херцеговина.

снимка:beroe.bg