19 септември 2019

Три медала за лекоатлетите на Берое

Три медала спечелиха състезателите на старозагорския клуб по лека атлетика Берое на международния турнир „Нови надежди“. Надпреварата се проведе на стадиона на Националната спортна академия в София.

Шампионска титла при мъжете в спринта на 100 метра завоюва Денис Димитров, който спечели безапелационно бягането с време от 10,47 секунди. В същата дисциплина Борислав Тонев остана четвърти с 10,79 секунди.

Златен медал за Берое спечели и Марк Славов, който триумфира в хвърлянето на копие. Той грабна първото място с огромна преднина пред своите съперници с резултат  от 71,40 метра.

Третото отличие за старозагорския клуб бе завювано отново в дисциплината хвърляне на копие, но този път при жените, след като Станислава Василева стана трета с резултат от 41.38 метра.

При жените близо до медал остана Диляна Йоргачкова, която завърши  четвърта в бягането на 400 метра с време 60,61.