19 септември 2020

Берое отново триумфира на “Коматево“

Берое записа изключително ценен успех при визитата си в Пловдив на Ботев. "Зелено-белите" триумфираха в "Дербито на Тракия" след победа с 1:0, като това бе втори успех над този съперник през сезона.

Единственото попадение в срещата падна в 83-ата минута, при която Атанас Зехиров се разписа след асистенция на Станислав Костов. С днешния успех Берое прекъсна и негативната серия от три мача без победа в първенството.

Иначе двата тима изиграха интересен и равностоен двубой, в който определено не липсваха положения за гол. През първото полувреме Игор Джоман и Веселин Пенев бяха много близо до това да дадат преднина на "зелено-белите", но ударите им не намериха целта. Домакините също имаха своите шансове, но пропуски направиха Лазар Марин и Божидар Васев.

След почивката старши треньорът на Берое Пламен Липенски направи няколко промени в състава, пускайки в игра Атанас Зехиров и Станислав Костов, което се оказа и неговия печеливш ход в мача. В 83-ата минута Елиаш изведе отлично Костов по десния фланг, нападателят напредна и центрира успоредно на голлинията. След рикошет топката попадна в Зехиров, който реализира на опразнената врата за крайното 1:0.

С успеха си, беройци прибавиха много важни три точки в актива си в борбата за третото място в крайното класиране. Заралии са именно на трети с 47 пункта, на 4 от Славия, който е четвърти.

В следващия кръг Берое гостува на вече осигурилия си предсрочно шампионската титла тим на Лудогорец. Двубоят е 21 май (събота) от 18:00 часа в Разград.

снимка:beroe.bg