15 септември 2019

Верея разби Локо Мездра

Отборът на Верея записа много ценна победа като гост в мач от 27-ия кръг на Б група. Старозагорци надделяха с класическото 3:0 над Локомотив Мездра, като двубоят се игра на стадион "Раковски" в град Севлиево заради наказание на домакините.

Джунейт Яшар и Иван Винков осигуриха комфортен аванс от два гола за Верея на почивката, разписвайки се съответно в 38-ата и 40-ата минути. Крайното 3:0 оформи нападателят на заралии Методи Костов, който вкара в 55-ата минута.

Със спечелените три точки тимът воден от треньорското дуо Владислав Януш и Живко Желев се изкачи на десетата позиция в класирането с актив от 34 пункта. Съставът на Локомотив Мездра пък остава на дъното на подреждането с 20 точки.

В следващия кръг Верея приема борещият се за мястото си в Б група отбор на Добруджа (Добрич). Двубоят между двата тима е насрочен на 15 май от 19:00 часа на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.