20 септември 2020

Спартак Плевен сложи край на сезона за Берое

Баскетболният отбор на Берое приключи участието си в НБЛ през този сезон. Това стана факт, след като „зелено-белите” загубиха от Спартак Плевен със 73:79 в третия решаващ сблъсък от четвъртфиналната плейофна серия помежду им. Насред Стара Загора играчите на Любомир Минчев не успяха да повторят успеха си от преди дни в Плевен и в крайна сметка се простиха с шанса да се класират за полуфиналите, където щяха да срещнат Балкан Ботевград.

Иначе двубоят започна отлично за домакините, които направиха серия от 10-0, затваряйки първата част при 26:17. През вторите десет минути обаче плевенчани се активизираха и успяха да изравнят на полувремето 38:38.

Третата част отново бе за гостите, които дръпнаха с 56:49. В последните десет минути въпреки опитите си старозагорци така и не успяха да стигнат до обрат и в крайна сметка загубиха с шест точки разлика.

За Берое 17 точки вкара Александър Тодорович, с 12 завърши Станислав Ваклинов, а с 11 – Тихомир Желев. За победителите Герасим Николов записа 23 точки, а Самуел Франсис 22.