19 септември 2020

Берое изравни серията след победа в Плевен

Баскетболният отбор на Берое победи като гост с 81:74 Спартак Плевен във втория сблъсък от четвърфиналните плейофи в НБЛ. По този начин "зелено-белите" изравниха серията (1-1), като победителят от нея ще бъде определен в решителния мач номер 3, който ще е отново в Стара Загора.

Иначе двубоят в зала "Балканстрой" очаквано предложи истинска битка през всичките 40 минути на паркета. След поражението у дома и опасността от елиминация още в първия етап на плейофите, играчите на Любомир Минчев излязоха пределно мотивирани и концентрирани. Заралии взеха преднина след първата четвърт, която завърши при резултат 21:17. През вторите десет минути двата тима постоянно си разменяха водачеството, но в крайна сметка на почивката Берое отново бе напред - 42:40.

Здравата битка продължи и през второто полувреме, като всеки път, когато "зелено-белите" се откъсваха в резултата, домакините успяваха да наваксат. Все пак класата и опитът на беройци оказа своята роля и те триумфираха в края.

С "дабъл-дабъл" за Берое завърши Александър Тодорович, който записа 23 точки и 12 борби. Силен мач изигра и американецът Еврик Гари, който  добави 20 пункта. За плевенчани Димитър Маринчешки вкара 25 точки и овладя 11 борби.

Решаващият мач, който ще определи полуфиналиста от този сблъсък, ще е на 2 май от 19:00 часа в общинската зала "Стара Загора".