Берое изпусна победата в Благоевград

Берое завърши наравно 1:1 при гостуването си на Пирин Благоевград в последен мач от 30-ия кръг на А група. Старозагоци определно могат да съжаляват, че не си тръгнаха с пълния комплект точки от стадион "Христо Ботев", след като водеха в резултата две минути преди края на редовното време. Елиаш даде преднина на беройци в началото на второто полувреме, след като реализира куриозен гол с глава в 48-ата минута, а в 88-ата Мартин Тошев възстанови равенството. Преди това Неманя Милисавлевич остави своя тим с десет души в 79-ата минута след като си изкара два нелепи жълти картона за бавене на играта.

Иначе двата отбора изиграха много равностоен двубой. През първата част домакините бяха по-активният тим на терена и успяха да създадат няколко добри възможности пред вратата на Макенджиев. След почивката "зелено-белите" подобориха значително представянето си и бързо стигнаха до гол. Още в 48-ата минута центриране от корнер на Спас Делев бе засечено с глава от Елиаш. Топката рикошира в напречната греда, отскочи нагоре, след което се върна в бразилеца, който се разписа на опразнената врата. В следващите минути беройци можеха да решат всичко в мача с втори гол, но удар на Атанас Зехиров бе майсторски отразен от вратаря на Пирин.

В 79-ата минута Берое остана с десет души, след като главният арбитър на двубоя Ангел Баялцалиев показа два последователни жълти картона на Неманя Милисавлевич за забявне на играта. В оставащите минути до края на срещата домакините се възползваха от численото си превъзходство и в 88-ата минута стигнаха до изравнителния гол. В негов автор се превърна Юлиян Попов, който с глава оформи крайното 1:1.

След изиграването на всички двубои от 30-ия кръг Берое остава на третата позиция с актив от 43 точки, докато Пирин е осми с 22. В следващия кръг старозагорци приемат отбора на Славия. Срещата е на 30 април (събота) от 17:45 часа.

снимка:beroe.bg