Юношите на Берое с ценен успех в Асеновград

Отборът на Берое 2002 победи като гост Асеновец 2002 (Асеновград) с 1:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на БФС. Момчетата на Атанас Рибарски заслужиха своя успех, а единственото попадение бе дело на Никола Маринов в 50-та минута.

През първото полувреме играта бе равностойна, като и двата тима играха открит футбол. Съперниците създадоха няколко положения пред двете врати, но намесите на двамата вратари или неточности в завършващия удар запазиха нулевия резултат.

През втората част беройци определено бяха по-активни и търсеха успеха. Единственото попадение падна в 50-та минута, когато Христо Христов бе намерен с дълго подаване, овладя и намери непокрития в пеналта Никола Маринов, който вкара топката в мрежата – 0:1.

До края на мача, изнервени от негативния развой, домакините заиграха доста грубо, но беройци запазиха самообладание и контролираха събитията и в крайна сметка се поздравиха със заслужения успех. Реваншът е на 28 април от 17 ч. на Спортна база „Берое“.

В другия полуфинал спорят отборите на Левски (София) и Лудогорец (Разград).

снимка:beroe.bg