20 септември 2020

Берое се надига! “Зелено-белите“ разпиляха Локо Пловдив под Аязмото

Отборът на Берое записа втора поредна победа в първенството на А група! В домакинството си от 29-ия кръг беройци разбиха с 5:2 гостуващия Локомотив Пловдив и се върнаха с пълни сили в борбата за челните места в класирането.

Двубоят започна отлично за "зелено-белите", които откриха резултата още в 10-ата минута. Вратарят на гостите Ясин Ел Харуби направи груба грешка, която го принуди да фаулира откъсващия се Том. Главният арбитър логично посочи бялата точка, вдигайки и директен червен картон на мароканския страж. Елиаш не сбърка при изпълнението и така Берое поведе с 1:0. Само седем минути по-късно домакините вече водеха с два гола след попадение на Исмаил Иса, който с глава засече центриране на Спас Делев. Резултатът стана класически в 26-ата минута, при която именно Делев завърши атаката на тима си и с глава вкара за 3:0. Така завърши и първата част.

След почивката, въпреки че бяха в намален състав, гостите успяха да върнат две попадения чрез своя капитан Мартин Камбуров, който се разписа в 53-ата и 72-ата минута от дузпа. Беройци обаче не позволиха да стига до изненадващ обрат. Първо Станислав Костов направи 4:2 в 87-ата минута, а две минути по-късно Неманя Милисавлевич с майсторско изпълнение оформи крайното 5:2 за Берое.

Днешният успех със сигурност ще даде увереност на "зелено-белите" преди решаващия полуфинален сблъсък с ЦСКА в сряда.