15 септември 2019

Три медала за атлетите на Берое

Три медала завоюваха лекоатлетите на Берое на завършилото държавно първенство за юноши младша възраст. Надпреварата се проведе в спортната зала „Добротица” в град Добрич.

Шампионска титла за старозагорския клуб спечели Елеонора Драгиева, която спечели злато на висок скок. Дъщерята на бронзова медалистка от световно първенство в зала (Индианаполис 87') Емилия Драгиева грабна златото с резултат от 158 сантиметра. В същата дисциплина другата представителка на Берое Диана Димитрова взе бронзов медал с резултат от 150 сантиметра.

Третото отличие за старозагорци бе спечелено от Алекс Йорданов, който завоюва сребро в бягането на 400 метра при юношите под 16 годините. Алекс финишира втори за време 54,88 секунди, като първото място остана за Мартин Живков от Академик София с 54.17. Йорданов записа и шесто място на 800 метра с време 2,14,01 минути.

снимка:bgathletic.com