24 септември 2019

Ивет Лалова отвя конкуренцията на 100 метра

Първата победа за България на Европейското отборно първенство по лека атлетика – Втора лига очаквано бе постигната от Ивет Лалова. Най-бързата бяла жена спечели безпроблемно първото място в спринта на 100 метра, финиширайки за време 11.11 секунди.

Още с излизането си на пистата Лалова вдигна на крака близо 5000 зрители на стадиона под Аязмото, които я аплодираха бурно при нейната победа. На второ място завърши представителката на Румъния Рамона Папайону с 11:36, а на трето Андреа Иванчевич с 11.49 секунди.

Веднага след първото място на Ивет, успех за България постигна и Денис Димитров на спринта при мъжете, който избяга стоте метра за време 10.34 секунди. Така в бяганията от двата спринта, родните национали спечелиха цели 16 точки за общото класиране.