19 септември 2019

Две шампионски титли за СКЛА Берое

С две шампионски титли се завърнаха лекоатлетите на Берое от държавното първенство за мъже и жени, провело се на базата на Националната спортна академия в София. Освен двата златни медала, старозагорци грабнаха още 5 отличия - 2 сребърни и 3 бронзови.

Първото злато за старозагорци грабна Милен Пасков, който триумфира на 400 метра с препятствия за време 54.32 секунди. Пасков спечели още едно отличие – сребро на 110 метра с препятствия, след като финишира втори за време 14.76 сек.

С титлата републикански шампион се окичи и още един състезател на Берое – Борислав Тонев. Той финишира първи в спринта на 200 метра с време 21,55 сек, като по този начин си гарантира златото. Тонев взе медал и в спринта на 100 метра, където завърши трети с лично постижение от 10,61 секунди.

С отличия за старозагорския клуб при мъжете се отличиха още Иван Попов, който спечели сребро на 5000 м с време 14,30,56 мин и Велин Коваленко –  бронз на 800 м (1,55,02 мин). При жените  Станислава Василева се окичи с бронза в хвърлянето на копие с резултат 44.46 м.

В подножието на медалите останаха Анита Кръстева, финиширала четвърта на 500 метра, Антония Митева също четвърта в скока на височина и Кремена Колева, която завърши  пета на 1500 метра.