Отлично представяне за старозагорските кикбоксьори

Три шампионски титли и общо 12 медала завоюваха състезателите на двата старозагорски клуба по кик бокс – Хара и Сезан на завършилото държавно първенство в стиловете лоу кик и кик лайт контакт за всички възрастови групи. В надпреварата провела се в спортната зала „Младост” в Шумен взеха участие над 500 състезатели от 45 клуба от страната.

На шампионата бойците на Хара спечелиха седем отличия. С титла от Шумен се завърна Христомир Ранчев, който взе златото в категория  81 кг при мъжете (лоу кик). Сребърни медали пък грабнаха Живко Иванов при мъжете до 91 кг (лоу кик), Георги Панайотов при юношите старша възраст в категория 57 кг (лоу кик) и Веселин Веселинов при юноши младша  възраст в категория 57 кг (кик лайт).  В същата категория бронза, завоюва друг представител на Хара – Давид Мерджанов. С трето място се отчетоха още Виктор Симов при мъжете до 60 кг (лоу кик) и Драгомир Странджев при юношите младша възраст в категория 67 кг (лоу кик).

Представителите на другия старозагорски клуб – Сезан също записаха много участие на шампионата в Шумен. Възпитаниците на старши треньора Жельо Илиев спечелиха общо 5 медала, от които 2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови. На най-високото стъпало на почетнат стълбичка се изкачиха две от състезателките на Сезан – Паолина Калинкова и Валентина Вапцарова. Сребро за старозагорския клуб спечели Снежана Георгиева. С бронзови отличия пък се отчетоха Божидар Георгиев и Чавдар Папарков.