19 септември 2019

Лекоатлетите на Берое с куп медали от ДП за мъже и жени

Състезателите на спортния клуб по лека атлетика Берое – Стара Загора спечелиха седем медала от завършилия държавен шампионат за мъже и жени, провел се в Добрич. Старозагорци завоюваха пет златни и две бронзови отличия, като по този начин станаха отборът с най-много шампионски титли в надпреварата.

С две титли за старозагорския клуб се отчете Иван Попов, който финишира първи в бяганията на 1500 и 3000 метра. Златен медал очаквано спечели и Милен Пасков на 60 метра с препятствия, финиширайки за 8.30 секунди. Шампионска титла спечели и Велин Коваленко, който стана първи на 800 метра с време 1.55.39 мин.

Със злато от държавното първенство се завърна и мъжката щафетата на Берое, която в състав Борислав Тонев, Мирослав Тенев, Велин Коваленко, Милен Пасков спечели златото на 4х400 метра.

При дамите Антония Митева взе бронз в скока на височина. С бронзов медал се отличи и Анита Кръства в бяганего на 3000 метра.  В щафетата на 4х400, старозагорки останаха на шестата позиция.