19 септември 2019

Четири медала за лекоатлетите на Берое

Състезателите на старозагорския клуб по лека атлетика Берое спечелиха четири медала в първия ден от държавния шампионат за младша възраст и момичета и момчета под 16 години. В надпреварата, провеждаща се в зала "Добротица" в Добрич, беройци завоюваха един златен, един сребърен и два бронзови медала.

Шампионска титла при девойките младша възраст спечели Диляна Йоргачкова, която финишира първа в бягането на 60 м с препятствия, финиширайки за време 9.16 секунди. В същата възраст Елеонора Драгиева взе бронз във високия скок с резултат от 150 сантиметра. При юношите младша възраст Стефан Стефанов стана втори на 400 м с резултат 53.01 секунди.

При момичетата под 16 години бронзво медал завоюва Бояна Чепилева. Старозагорската лекоатлетка финишира трета на 400 метра с време 63.33 секунди.