17 септември 2019

Милен Пасков с първа победа за годината

Състезателят на спортен клуб по лека атлетика Берое – Милен Пасков спечели първия си старт за годината. Старозагорецът участва в открития турнир по спринт и препятствия провел се в Националната спортна академия. Надпреварата се проведе за втора поредна година по инициатива на катедра „Лека атлетика” към НСА, като в нея взеха участие голяма част от спринтьорския елит в България.

В първото си състезание за годината старозагорецът финишира първи на 60 м с препятствия с време 7.9 секунди, оставяйки зад себе си Цветомир Киров (Разград) с 8.1 и Александър Александров (ЦСКА София) с 8.3. В другия старт при мъжете Денис Димитров финишира първи на 60 м с резултат 6.4 секунди. При жените Инна Ефтимова бе най-бърза на 60 м с време 6.9, а на 60 м с препятствия победителка стана Ива Александрова.

Победителите в отделните дисциплини получиха специални плакети, назовани на известни атлетически деятели.

На 14 и 15 февруари предстои държавното първенство за юноши и девойки старша възраст и за мъже и жени в зала, което ще се проведе в Добрич.