В град Гълъбово е премахнат режимът на тока и електрозахранването е възстановено. Възстановено е електричеството и във всички села в региона, които нямаха ток през последните дни, след като подстанция Гълъбово беше наводнена.
Възстановяването на ел.захранването е благодарение на Мини Марица Изток ЕАД, като от EVN е използван електропровода на ММИ. Предложението за това беше дадено днес по време на заседанието на кризисния щаб в Гълъбово, председателствано от министъра на вътрешните работи Веселин Вучков.
В същото време продължава изграждането на дига около подстанция Гълъбово.
Стара Загора - Всичко за Стара Загора на едно място
Абонирайте се безплатно и за нашите RSS новини!