Възстановено е електрозахранването в района на Гълъбово

В град Гълъбово е премахнат режимът на тока и електрозахранването е възстановено. Възстановено е електричеството и във всички села в региона, които нямаха ток през последните дни, след като подстанция Гълъбово беше наводнена.

Възстановяването на ел.захранването е благодарение на Мини Марица Изток ЕАД, като от EVN е използван електропровода на ММИ. Предложението за това беше дадено днес по време на заседанието на кризисния щаб в Гълъбово, председателствано от министъра на вътрешните работи Веселин Вучков.
В същото време продължава изграждането на дига около подстанция Гълъбово.

Коментирай!

Още новини

Scroll To Top