19 септември 2019
Стара Загора: 10 медала за ветераните на СКЛА Берое

10 медала за ветераните на СКЛА Берое

Десет медала завоюваха представителите на СКЛА Берое на завършилото в Букурещ (Румъния) XXIV-то Балканско първенство по лека атлетика за ветерани. В надпреварата взеха участие общо 673 състезатели от 12 държави.

Старозагорските атлети се представиха изключително успешно, печелейки общо 6 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.  С най-много отличия се отчете Красимира Чахова, която спечели 4 златни и 1 сребърен медал. Чахова триумфира с титлите на 400 м с препятствия, 1500 м, и 2000 м стипълчейз във възрастова група „45”. Останалите две отличия, старозагорката спечели в щафетните бягания – злато в Балканската щафета (800х400х200х100м) и бронз в щафета 4х100м .

Освен нея СКЛА Берое бе представена още от Елена Миленова, Каролина Николова и Виолета Тотева, които също триумфираха в щафетните бягания. В индивидуалните състезания във възрастова група „40” Каролина Николова спечели златен медал на 800 м и сребърен на 400 м, а Виолета Тотева – златен медал на 1500 м. При 45-годишните, Елена Миленова завоюва бронз на троен скок.

При мъжете българските представители спечелиха още две сребърни отличия – сребърен  на Димитър Желев  на скок височина при 60-годишните и Койно Койнов на копие. Така със завоюваните 11 отличия България се нареди на 3-то място в генералното класиране по медали след  домакините от Румъния и лекоатлетите на Гърция.