32-ма англичани ще се обучават за лекари в ТрУ

Първите 32 възпитаници на английски колежи, които искат да учат хуманна медицина в Медицинския факултет на Тракийският университет, бяха тържествено посрещнати вчера. Това стана на церемония в университета, на която присъстваха вр.и.дл. ректор проф. Иван Въшин, председателят на общинския съвет на Стара Загора Емил Христов и зам.-кметът на Стара Загора Иванка Сотирова. Тук бяха и част от родителите на бъдещите медици, които са ги придружили до Стара Загора.
„Вие ще станете част от 1451 първокурсници, които ще се обучават на Тракийския университет и ви пожелавам успех, заяви в словото си проф. Иван Въшин. Той изтъкна ,че университета разполага с модерна библиотека, която предлага онлайн програми и голяма спортна база.

Зам.-кметът на Стара Загора изрази надежда след 6 години студентите да станат посланици на българската култура по света. "Много се радваме, че сте тук, защото сте първите лястовици от Обединеното Кралство, които учат под липите. Надяваме се това да продължи, тъй като ТрУ предлага високо ниво на образование. Убеден съм, че след 6 години ще се върнете в родината си като ценени лекари в своите специалности", приветства бъдещите студенти Емил Христов.

Успех на тестовете по химия и биология, които са насрочени за днес, им пожела деканът на Медицински факултет проф.д-р Мая Гълъбова. Пред журналисти тя обясни, че преподаването по всички дисциплини, ще бъде на английски език. Цената за една учебна година е 6000 евро. Всеки кандидат, който издържи тестовете, ще бъде записан за новата учебна година.

"Всички български медицински факултети предлагат обучение на английски език, в това отношение нашият е последен.Сред кандидат-студентите има много уни деца, които са завършили колежи по микробиология и биохимия", допълни проф.Мая Гълъбова.

Коментирай!

#1
RIAL - 2014-09-17 17:27:11

Както е видно от снимката дамите са забраденки,а младежите с прически тип африка...англичаните-европейци пак засилват насам мюсюлмани.Голям мерак ги гони да се населят тук и станем една приятна буферна зона и да има къде да се множат от колониите им,а не да се заселват в добрата,стара Англия! Защото,нали се досещате,че като завършат и стажче,това-онова ще усетят слободията тук и ще вземат да поостават и така...

#2
труни - 2014-09-18 09:06:25

като ги гледам тия англичани, забрадените ... повече ми приличат на араби ... което не е новост за нас, ние сме свикнали турците да са повече от българите, а сега и арабите.. остава и циганите, и те да станат така ...

Още новини

Scroll To Top